Wyniki Otwartych Mistrzostw Wejherowa

Przedstawiamy wyniki Otwartych Mistrzostw Wejherowa 2017

W kategorii Open triumfował Szymon Wiśniewski, w finale pokonując miejscowego faworyta Damiana Dąbrowskiego 6-3 6-2.

Damian Dąbrowski rewanż na swoim finałowym przeciwniku wziął w rozgrywkach gry podwójnej. Wystąpił w nich w parze z Rafałem Trojanem i był to zdecydowanie najsilniejszy i najefektowniej grający debel na Mistrzostwach. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fantastyczna gra Rafała, który nigdy nie uchodził za specjalistę od gry podwójnej. Wejherowianie w finale pokonali 6-2 7-6 Sz. Wiśniewskiego i K. Towarka.

W kategorii +55 zwyciężył pan Mirosław Brusiło. Obronił tym samym zeszłoroczny tytuł. W finale mierzył się z dr Grzegorzem Millerem.

Osobne słowa należą się Paniom, których kategoria debiutowała w tym roku na OMW. Ostatecznie w turnieju wystartowało 7 kobiet i trzeba przyznać, że była to liczba wyższa niż początkowe szacunki. Za to, za odwagę wystąpienia w turnieju oraz za bardzo pasjonujące mecze należą się Paniom ze strony Wejherowskich Kortów szczególne podziękowania.
W finale kategorii kobiet zwyciężyła Lila Tomasik, pokonując Marzenę Szczodrowską 6-3 6-0.

Na koniec pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczestnikom Mistrzostw, których w tej edycji była rekordowa ilość – w turnieju zagrało 50 osób, Prezydentowi Miasta Wejherowa, który ufundował nagrody oraz kibicom, którzy dzielnie dopingowali tenisistów przez cały weekend.

2017-10-02T16:32:07+00:00 Aktualności, Mistrzostwa Wejherowa|